Nastupuje vaše dítě do školky a vy se obáváte, jak to zvládne?

 

Bojíte se, že se mu nebude chtít a bude v šatně plakat?

 • Trápí vás myšlenka, že bude celý den bez vás?
 • Řešíte, jestli se zvládne zapojit do kolektivu?
 • Přemýšlíte, jak se dorozumí, když neřekne víc než pár slov?

Nástup do školky je velký mezník v životě každého dítěte. 

Dopřejte tomu vašemu, aby ho prožilo v pohodě, beze stresu a slziček.

Rádi byste vaše dítě na školku nějak připravili, ale nevíte, jak na to?

Mám pro vás pohádkové řešení.

Jmenuji se Zuzana Řebíková a už několik let vymýšlím dětem pohádky.

Stěhování, nástup do školky nebo příchod nového sourozence. Z jakékoli situace, kterou řešíte a se kterou si nevíte rady, vymyslím pohádkový příběh. Dítě se tak s tím, co ho čeká, lépe ztotožní a připraví se na to.

Své dcery jsem připravila na školku právě díky pohádkám. A vy také můžete.

Pohádky jsem se rozhodla sepsat a předat i ostatním dětem.

8 Výchovných pohádek promění tolik obávanou školku

ve vzrušující dobrodružství.

Pohádková výchova

Čeho díky knize Poprvé do školky dosáhnete?

Vaše dítě:

 • zjistí, co znamená „chodit do školky“,
 • pochopí, proč rodiče nemají ve školce své místo,
 • pozná, že ve školce ho čekají kamarádi i nové hračky,
 • nadchne se pro nová dobrodružství, která ho neminou.

Příběhy vás provede tříletý Davídek a jeho kamarádka Gábinka. Ale také další děti – Honzík, Adélka, Anička nebo Péťa, jejich rodiče a laskavé paní učitelky.

Pohádky, které v knize najdete:

 1. Mami, já mám letadlo!
 2. Poprvé do školky
 3. Kdo má nejhezčího draka?
 4. Modrý den
 5. Trefí Ježíšek do školky?
 6. Honba za pokladem
 7. Královské maškarní
 8. Žluté tričko a velké tajemství
Poprvé do školky

Dobrodružství

Kniha Poprvé do školky

Zábava

Kniha Poprvé do školky

Legrace

Kniha Poprvé do školky

Vaše dítě bude nadšené!

Pojďte se podívat dovnitř knihy…

Cena knihy Poprvé do školky je 290 Kč.

Kniha bude k dispozici od poloviny června 2019. Objednat si ji ale můžete už teď.

Cena e-knihy je 220 Kč.

Ke knize i e-knize dostanete ještě navíc 2 bonusy.

1. bonus:

Pohádkový sešit úkolů

Na 16 stranách jsem pro vaše děti připravila úkoly, které přímo vychází z jednotlivých pohádek. Jejich plnění děti přiměje znovu se ponořit do příběhu a prožít si ho ještě jednou. Pohádkový sešit úkolů vám zašlu e-mailem.

2. bonus:

Desatero Rodiče jdou do školky

10 rad, tipů a myšlenek, které pomůžou vám, rodičům, připravit se na nástup vašeho dítěte do školky. Desatero je přímo součástí tištěné knihy.

E-kniha Poprvé do školky

Právě vaše dítě může nastoupit do školky v pohodě a bez zbytečných slziček. 

Dopřejte mu to. 

Pohádky jsou vhodné nejen pro děti, které školka teprve čeká, ale můžete je využít i pro ty, které už do školky chodí. Hlavně v případech, pokud:

 • si na školku ještě nezvykly,
 • se obáváte návratu do školky po prázdninách.

Dětem ale můžete dopřát pozitivně laděné pohádky i jen tak. Pohladí je po duši a ukážou jim, že na svá dětská trápení nejsou samy.

Audiokniha

Čtení pohádek a věnování vašeho času dětem nic nenahradí. Ale... přece jen si i my, rodiče, někdy potřebujeme oddychnout.

Proto jsem jako doplněk ke knize a všem bonusům vytvořila audioknihu. Je jen na vás, pokud zvolíte knihu a budete ji svým dětem číst nebo si občas dopřejete pauzu od čtení a poslechnete si se svými dětmi audionahrávku.

Audiopohádky

Cena audioknihy je 100 Kč.

Poslechněte si ukázku z pohádky Modrý den.


Záleží mi na vaší spokojenosti s pohádkami. Pokud po jejich přečtení zjistíte, že se vám nelíbí nebo nejsou to pravé pro vaše dítě, vrátím vám peníze. Stačí, když mi do 14 dní pošlete knihu zpět. V případě e-knihy do 14 dní od doručení e-knihy pište na zuzka@pohadkovavychova.cz


Přečtěte si, co na e-knihu říkají první čtenáři:

E-kniha Poprvé do školky mě zaujala svojí formou. Školkový příběh krásně popisuje situace, do kterých se děti ve školce běžně dostávají. Příběh se zaujetím poslouchaly obě mé děti. Jedno už do školky chodí a druhé školka teprve teď čeká, takže e-kniha nám přišla právě vhod. Navíc je doplněná o krásné ilustrace. Bonus ve formě pohádkového sešitu je více než praktický. Krásně v něm poznáte, jestli vás děti při čtení poslouchaly. 😊 Určitě ji doporučuji rodičům, jejichž děti půjdou do školky poprvé. Touto e-knihou jim nástup rozhodně ulehčíte a předem budou vědět (a to i vy), co je tam může čekat. Moc se těšíme na další výchovnou e-knihu. Děkujeme.

Zuzana Bucifalovámaminka 2 dětí, www.zuzanabucifalova.cz

Milé příběhy, ve kterých jde malý Davídek poprvé do školky a později v ní zažívá svá první samostatná dobrodružství, zanechávají ve čtenářích dojem, že ve školce rozhodně je na co se těšit. Pozitivní ladění pohádek a příjemná atmosféra působí rovněž motivačně. Jejich čtení přináší skvělou příležitost popovídat si s dětmi, co je čeká a připravit je na to. Krásný je i bonusový sešit s úkoly, který prostor pro přípravu na školku dále rozšiřuje. Celá e-kniha je báječný pomocník k tomu, abyste v září (nebo až to přijde) měli doma spokojeného školkáčka.

Jitka Fikrováautorka básniček a pohádek pro děti, maminka 2 kluků, www.pisu.si

E-kniha Poprvé do školky se mi moc líbí. Obsahuje několik příběhů ze školkového prostředí. Jde o reálné příběhy ze života dětí a nás rodičů v období školky. To je to, co zaujalo i mé děti. Nejde o pohádky s princeznami, draky a čerty, ale v podstatě o děti samotné. Poslouchaly a zajímalo je, co prožívají ostatní děti ve školce. Já mám 3 děti. Nejstarší dcera má už školku za sebou a prostřední chodí do školky 1.rokem. Pro ni to tenkrát v září, když nastoupila, bylo těžké období. Plakala, prožívala tu změnu hodně. Také jí vadilo, že ona je ve školce a nejmladší bráška ještě doma. A to i přesto, že jsme do té samé školky chodili kdysi pro starší sestřičku a vždy si tam chtěla hrát a nechtěla domů. Co ještě oceňuji já jako rodič, je pracovní sešit. Už dopředu jsem děti připravila na to, že budeme mít k jednotlivým příběhům i nějaké úkoly a otázky. Ony pak bedlivě poslouchaly, aby jim něco neuniklo 😊. Moc se mi líbí zpracování e-knihy a jsem přesvědčená, že takové příběhy by měly slyšet všechny dětičky a vlastně i rodiče, aby věděli, co je čeká. My máme skvělé paní učitelky a tak můžu tvrdit, že školka je pro děti velkým pozitivem před nástupem do školy. Je skvělý nápad na to děti připravit pomocí těchto příběhů. Je to tak jednoduché a samotnou by mě to přitom asi ani nenapadlo 😊.

Lucie Ševčíkovámaminka 3 dětí

Objednáváte? 

 

Skvělé!

Odměnou vám bude šťastné a usměvavé dítě, které se bude do školky těšit.