Zuzana Řebíková

Propojuji svět pohádek se světem reálným.
Tvořím Výchovné pohádky, které vám usnadní každodenní výchovu
a hravou formou ji dětem ukáží z jiného úhlu pohledu.

Jmenuji se Zuzka Řebíková a miluji svět dětské fantazie. Jsem maminkou dvou holčiček, které vychovávám společně se svým manželem.

POHÁDKOVĚ.

Ráda vás pozvu do pohádkového světa, ve kterém propojuji čtení pohádek s výchovou. Ukážu vám, jak můžete pomocí Výchovných pohádek komunikovat se svými dětmi a vyhnout se tak spoustě nedorozumění.

Jak jsem se k tomu dostala?

Knížky, pohádky a různé příběhy jsem jako dítě milovala. Ten pocit, kdy se ponoříte do kouzelného světa fantazie a prožíváte to, co pohádkoví hrdinové, jsem chtěla dopřát i svým dětem.

Čtu a vyprávím pohádky 

  • před odpoledním i večerním spaním,
  • když venku prší,
  • když jsou děti nemocné,
  • nebo jen tak, když mají chuť a náladu.

Knížku pohádek s sebou vozíme na dovolené i do čekárny k lékaři. Milujeme tištěné knihy, ale na cesty nám skvěle poslouží i knihy elektronické nebo audioknihy.

Začátek pohádek v naší rodině

První dceři jsem četla už v těhotenství. Po jejím narození jsem se více zaměřila na vyprávění. Jednotlivá slova a věty ke mně přicházely podle situací, které jsme zrovna prožívaly.

Druhá měla během pobytu v bříšku už pravidelnou dávku pohádek. Už od prvního dne v době kojení byl pro starší dceru vždy čas čtení pohádek. Na kojení mladší sestřičky se proto těšila a nebrala ho jako čas, kdy se jí nemůžu věnovat.

A protože se při kojení lépe vypráví, než čte, vymyslela jsem během něj spoustu pohádek a příběhů.

Jak dcery rostly, měnil se i obsah pohádek. Procházeli jsme jako rodina ve výchově různými fázemi, které se odrážely i v pohádkách. Tvořila jsem je přece pro ně.

Od pohádek o těhotných maminkách a narozených sourozencích jsem přešla na pohádky z prostředí školky. Vymyslela jsem také řadu cestovatelských pohádek. Baví mě i pohádky, které pozitivně podporují vztahy mezi sourozenci nebo jen poskytnou dětem jiný pohled na běžné denní situace.

Některé mé pohádky najdete na blogu, jiné si můžete koupit ve formě elektronických knih.

Děti jsou pro mě inspirací

K tvorbě pohádek mě inspirují samy dcery, ale i další děti v mém okolí. Ráda nasávám dětskou atmosféru, která je tak bezprostřední a radostná a která mi umožní vnést do mé tvorby nejen dětské pohledy a názory, ale i jejich pocity. Děkuji.

Nadchly vás mé pohádky? Líbí se vám moje články?

Vytvořím pohádku na míru vám nebo vašemu projektu. Napíšu pro vás článek nebo jiný text na web.

Pro více informací pište na zuzka@pohadkovavychova.cz nebo vyplňte formulář.  Na mé pohádky a články se podívejte na blogu.