Zuzana Řebíková

Propojuji svět pohádek se světem reálným.
Tvořím Výchovné pohádky, které vám usnadní každodenní výchovu
a hravou formou ji dětem ukáží z jiného úhlu pohledu.

Jmenuji se Zuzka Řebíková a miluji svět dětské fantazie. Jsem maminkou dvou holčiček, které vychovávám společně se svým manželem.

POHÁDKOVĚ.

Ráda vás pozvu do pohádkového světa, ve kterém propojuji čtení pohádek s výchovou. Ukážu vám, jak můžete pomocí Výchovných pohádek komunikovat se svými dětmi a vyhnout se tak spoustě nedorozumění.

Jak jsem se k tomu dostala?

Knížky, pohádky a různé příběhy jsem jako dítě milovala. Ten pocit, kdy se ponoříte do kouzelného světa fantazie a prožíváte to, co pohádkoví hrdinové, jsem chtěla dopřát i svým dětem.

Čtu a vyprávím pohádky 

  • před odpoledním i večerním spaním,
  • když venku prší
  • nebo jsou děti nemocné.
  • Nebo jen tak, když mají chuť a náladu.

Knížku pohádek s sebou vozíme na dovolené i do čekárny k lékaři. Většina dětí dostane tablet nebo telefon, my si čteme pohádky. : )

Začátek pohádek u nás v rodině

První dceři jsem četla už v těhotenství. Druhá měla během pobytu v bříšku už pravidelnou dávku pohádek. Během kojení miminka byl pro starší dceru vždy čas čtení pohádek. Na kojení se proto těšila a nebrala ho jako nenáviděný čas, kdy se jí nemůžu věnovat.

A protože se při kojení lépe vypráví, než čte, vymyslela jsem během něj spoustu pohádek a příběhů.

Toto bylo také období, kdy starší dcera sama začala pohádky vymýšlet. Vzala si před spaním knihu a „četla“. Ve věku 2,5 let tak přečetla vždy jednu pohádku nám, rodičům a sestřičce. Pak jsme četli jednu my jí.

K tvorbě řady pohádek mě inspirovaly samy dcery.

Při vymýšlení výchovných pohádek mi pomáhají k tomu, abych do nich vnesla dětské pohledy, názory a pocity.