Pohádková výchova

Propojuje vědomou výchovu se čtením pohádek

Zuzana Řebíková

Propojuji svět pohádek se světem reálným.
Tvořím výchovné pohádky tak, aby byly zábavou pro děti
i podporou a inspirací pro vás, rodiče.

Miluju psaní. To klasické, kdy si vezmu do ruky tužku, linkovaný papír a prostě píšu. 
Píšu slova tak, jak přicházejí, skládám je ve věty a tvořím z nich pohádky, nebo jiné texty. Scénáře, hry, články, popisky nebo celé webové projekty. Vše pak samozřejmě přepisuji do počítače. 🙂 Ale to kouzlo ručního psaní, to je jen jedno. ♡

Jak jsem se k psaní dostala?

Knížky, pohádky a různé příběhy jsem jako dítě milovala. Ten pocit, kdy se ponoříte do kouzelného světa fantazie a prožíváte to, co pohádkoví hrdinové, jsem chtěla dopřát i svým dětem.

Vymýšlela a vyprávěla jsem různé příběhy. Později jsem je začala zapisovat. Odrážely to, co se dělo kolem nás, co jsme zažívali. Později jsem do nich začala promítat i různé výchovné situace, do kterých jsme se jako rodina dostávali. A dala tak základ prvním výchovným pohádkám. Tehdy jsem ještě netušila, že je takto nazvu...

Dětské knihy

Jaké pohádky u mě najdete?

Pro svůj projekt Pohádková výchova vymýšlím pohádky s hlavními hrdiny ve věku vašeho dítěte, kteří zažívají to, co vaše děti. Pohádky doplňuji otázkami, omalovánkami a dalšími kvízy, které vaše děti baví a pomáhají jim se s pohádkou ztotožnit.

Pohádková výchova ale není jen o pohádkách. Je také o trávení vědomého času s vašimi dětmi. Je o vědomé výchově. K tomu vám můte pomoci sada 150 vědomých her. Využijte vše, co máte kolem sebe a - hrajte si, tvořte a vyprávějte vlastní příběhy.

Děti jsou pro mě inspirací

K tvorbě pohádek, her a dalších produtků mě inspirují samy dcery, ale i další děti v mém okolí. Ráda nasávám dětskou atmosféru, která je tak bezprostřední a radostná, a která mi umožní vnést do mé tvorby nejen dětské pohledy a názory, ale i jejich pocity. Děkuji.

Produkty mé tvorby