Pohádková výchova

Propojuje vědomou výchovu se čtením pohádek

[MEDITAČNÍ POHÁDKA] Měsíční víla

Tam v dálce, za obzorem, kde se den ukládá ke spánku a kde noc se probouzí, kde sluneční záře pohasíná a hvězdy začínají stoupat k obloze… tam žije ve svém domově Měsíční víla.

A ty se ulož ke spánku. Lehni si do postýlky a zavři oči. Nech toho, kdo ti čte tuto pohádku, aby tě přikryl. Nasaj tu známou vůni svého povlečení a zaposlouchej se do pohádky o Měsíční víle.

Ležíš ve své posteli a pokoušíš se usnout. Slyšíš tikat hodiny nade dveřmi pokoje. Venku právě projelo auto a odněkud k tobě doléhá hudba. Možná proto nemůžeš usnout?

Střešním oknem tvého pokoje dovnitř dopadá měsíční světlo. Měsíc dnes svítí o hodně jasněji. Rozeznáváš nábytek v pokoji i hračky a knihy na policích. Stříbřité světlo dopadá na koberec a tvoří na něm barevné stíny.

Najednou se v tom měsíčním třpytu cosi pohne. Jen tak to přelétne a zmizí v rohu tvého pokoje. Posadíš se na posteli, abys lépe viděla, a zahledíš se do tmy. Zdá se ti, jako by se tam něco malého vznášelo ve vzduchu. Co to může být?

„Ukaž se mi, prosím,“ zašeptáš tím směrem, aniž bys věděla, ke komu promlouváš.

Vyčkáváš a tvůj pohled stále směřuje do tmavé části místnosti. Po chvíli se ti ukáže. Malá, úplně miniaturní jiskřička. Vznáší se ve tmě a pomalu se k tobě přibližuje. Je větší a větší a ty zjistíš, že je to vlastně hvězdička.

„Pojď ještě kousek blíž, prosím,“ promluvíš na ni a ona tě poslechne. Jak se k tobě blíží, zjišťuješ, že ta hvězdička je čelenka v dlouhých zlatavých vlasech. Začínáš rozeznávat i tělo v krátkých šatičkách a velká křídla, která září do všech stran.Meditační pohádky

Naproti tobě se ve vzduchu pohupuje víla.

 

Z pohádky Měsíční víla
autorka Zuzana Řebíková
www.meditacni-pohadky.cz

Meditační pohádka je určena k odpočinku a relaxaci po dlouhém dni. Napomáhá zpracovat zážitky toho dne a navozuje klidnější spánek. Je vhodná ke čtení a poslechu na konci dne nebo přímo před spaním.

Pohádka pro děti i dospělé. Doporučený věk od 5 let.
Můžete při ní strávit čas společným čtením nebo si poslechnout audionahrávku.

Meditační pohádka

Zuzana Řebíková
Propojuji svět pohádek se světem reálným. Tvořím výchovné pohádky tak, aby byly zábavou pro děti i podporou a inspirací pro vás, rodiče. Jsem autorkou projektu Pohádková výchova. a Meditační pohádky. Více informací o mně se dočtete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.